GİRİŞİMCİLERE

Sosyal girişimcilere destek!

Girişimciler için çok fazla sayıda yatırımcılar, mentorlar, yarışmalar, ödüller, atölyeler ve eğitim programları…vs olmakla birlikte benim bu sayfada yapmaya çalıştığım, özellikle sosyal girişimciler için olanları listelemek aslında.

Unutmayın, hepimizin katkısıyla uzayacak bu liste!

kalp vector.png

  • AshokaSosyal girişimcileri destekleyen ve toplumda pozitif etki yaratan becerilerin yaygınlaşması için çalışan bir sivil toplum kuruluş ve dünyanın ilk ve en büyük sosyal girişimci ağıdır. Türkiye ofisi, İstanbul’dadır.
  • Bilgi Genç Girişimci Sosyal Ödülleri: İçinde bulundukları toplum için pozitif değişimin liderliğini üstlenen gençleri güçlendirmek ve desteklemek için açtıkları yarışma, Türkiye’de yaşayan tüm gençlere (30 yaş altı) açık.
  • Hayal Edin Gerçekleştirelim: Üniversite öğrencilerinin Çevre, Eğitim, Finansal Okuryazarlık, Kültür Sanat, Sağlık & Spor ve Toplumsal konularındaki sosyal sorumluluk proje başvurularını belirli aralıklarla alıyor.
  • İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü: Kale Grubu ve Ashoka ortaklığında hayata geçirilen bu ödül programı, herhangi bir konu sınırlaması olmaksızın, erken ve ileri aşamalarda tüm projeleri kapsamına alıyor.
  • İlk Adım Destek PlatformuSosyal etki odaklı yerel projeleri hayata geçirmek üzere ilk adımını atmak isteyen girişimcilere ihtiyaç duydukları beşeri, sosyal ve finansal destek sağlayan sosyal girişimdir.
  • İmece: Etkinlik ve farklı içerikleri ile sosyal inovasyon ekosisteminin gelişimine katkı sağlarken; Destek Programı ile sosyal meselelere çözüm üretmek isteyen sosyal girişimcileri eğitim, mentorluk, hibe kaynakları ile buluşturuyorlar.
  • Kusif: Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu – sosyal etki odaklı araştırma ve uygulama merkezi. Özellikle Sosyal Girişimcinin Rehberi, Sosyal Girişim Vakaları gibi çalışmaları da içinde barındıran seriyi (‘yayınlarımız’ altında) takip etmenizi öneririm.

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: