Sosyal fayda yaratabileceğin çok seçenek var. Yeter ki sen iste!

BİDESTEK, sosyal fayda ile alakalı her türlü bilginin, aktivitenin ve oluşumun tek bir yerde toplandığı dijital bilgi paylaşım platformudur.

dünya vector

– – –

NEDEN?

Bugün Türkiye’de 90.000’e yakın sivil toplum kuruluşu bulunmakta. Bunlar dışında sayısını bilmediğim girişimler, dijital ve fiziki oluşumlar, bireysel gönüllüler var…

Ve biz yine de dünyada hayırseverlik endekslerinde hep son sıralarda yer alan bir ülke konumundayız.
Çünkü inanılmaz bir bilgi yoğunluğu ve fakat dağınıklığı da bulunmakta…

Ve bu bilgi eksikliğinden dolayı, biz günlük hayatımızdaki ilgi alanlarımızdan ve ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak, ekstra hiçbir şey yapmadan bile aslında topluma katkımızın olabileceğini kaçırıyoruz.

Bu amaçla oluşturulan Bidestek sitesinde dilerseniz eğitim, bilim, sağlık gibi farklı kategorilerde ülkemizde sosyal fayda anlamındaki oluşumları görebilir; bağış dışında gönüllülük, alışveriş ve hatta yeme-içme gibi farklı aktivitelerinizle yaratabileceğiniz destekleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca çocuklar, kadınlar, sokak hayvanları, yaşlılar gibi farklı gruplara göre de ayırım yaparak ulaşmak istediğiniz kitleye yardım için farklı alternatifleri bulabilirsiniz.

Çanta almak isteyen birinin, derneklerin kendi atölyelerinde yaptıkları bez çantaları alabilmesi gibi mesela, ya da partileri seven birinin sadece evsizlere dağıtılmak üzere meyve ile giriş yapabilmesi gibi…

– – –

Bir fikrim var diyorsan, ya da duyduğun/bildiğin bir girişim varsa, bir etkinlik, dernek ya da fayda sağlayacağına inandığın herhangi bir şey – hiç vakit kaybetmeden hemen yazabilirsin!

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: